2023-04-12

"Bajeczni adwokaci"

Dzisiaj przedszkolaki z grupy Wiewióreczki i Jeżyki w ramach akcji "Bajeczni adwokaci" wzięły udział w spotkaniu edukacyjnym,

które poprowadziła Pani adwokat Kinga Swoboda.

„Bajeczni Adwokaci” to projekt edukacyjny przygotowany przez Naczelną Radę Adwokacką we współpracy z Fundacją Adwokatury,

oparty na książeczce edukacyjnej dla dzieci „Leśne sprawy Misia Adwokata”.

Adwokaci z całej Polski odwiedzają przedszkola, żeby przeczytać dzieciom bajkę o Misiu Adwokacie i odpowiedzieć na wszystkie nurtujące dzieci pytania dotyczące zawodu adwokata.

Przed bohaterem książki ‒ Misiem Adwokatem ‒ ważne zadanie edukacyjne, jakim jest przybliżenie najmłodszym czytelnikom zawodu adwokata oraz spraw, jakimi na co dzień się zajmuje.

Istotnym elementem akcji jest także promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.

Każda grupa  otrzymała w prezencie książeczkę, a każde dziecko ‒ zakładkę do książki i kolorowankę.

Bardzo dziękujemy za cenne spotkanie oraz zapraszamy ponownie. Czekamy na nowe przygody Misia Adwokata;)