2022-10-28

Lekcja przyrody

Dzisiaj niezwykłe odwiedziny.

W ramach edukacji przyrodniczo-łowieckiej gościliśmy w naszym przedszkolu Pana Andrzeja Jesse z koła łowieckiego "Jawor"

oraz Pana Grzegorza Marciniaka z koła łowieckiego "Kogut" .

Panowie przybyli z zaprzyjaźnionymi już z przedszkolakami sowami Luna i Caro. Jedna z nich to płomykówka, druga to sowa puchacz.

Ale nie tylko sowy można było poznać dzisiaj bliżej. Dzieci utrwaliły sobie wiedzę na temat lasu, roślinności oraz żyjących tam zwierząt .

Dowiedziały się jakie odgłosy wydają wybrane zwierzęta oraz jak za pomocą zgromadzonych instrumentów porozumiewają się ludzie lasu.

Nie zabrakło również krótkiej pogadanki na temat zasad bezpieczeństwa oraz właściwego zachowania się w lesie.

Dziękujemy za niezwykłe spotkanie a zebrane kasztany przekażemy w celu dokarmienia zwierząt.